Bir Sevda Masali
Would you like to react to this message? Create an account in a few clicks or log in to continue.

Bir Sevda Masali

HOŞGELDİNİZ

Portalli*AnasayfaAramaLatest imagesKayıt OlGiriş yap

♥️♥️14 02 2007♥️♥️♥️14022024♥️♥️♥️ Masal Gibi 17 Yil♥️♥️Yil dönümümüz kutlu olsun..♥♥️♥️♥️♥️♥️♥️♥️♥️ ♥️♥️♥️♥♥♥️♥️♥♥♥️♥️♥️♥️♥️♥️Sizinde BiR MaSaLiniZ Olsun Istemezmisiniz?♥️♥️♥️♥️♥️♥️♥""

♥️♥️♥️♥️YONETICI KADROMUZ♥️♥️Admin M@S@L♥️DJ~VOLKAN* DJ*♥️♥️♥️♥️♥DJ:BELALI♥️..

düş sokağı bakkalı

YazarMesaj
Kartal
Tecrubeli
Tecrubeli
Kartal

düş sokağı bakkalı Empty
MesajKonu: düş sokağı bakkalı   düş sokağı bakkalı I_icon_minitimeSalı Mart 04, 2008 3:28 pm

düş sokağı bakkalı

Oysa sana istediklerinden fazlasını verdiğimi sanıyordum.-istediğinin bile ne olduğunu tam olarak bilmiyordum..Bazen yüzüme öyle bakıyordun ki sadece acıdığını hissediyordun, hiç bir şey beklemezcesine sevgini paylaşmak istiyordun..Bencildin-.Yanılmışım..Şimdi sensiz kuru bir ağacın gölgesinde güneşten korunmaya çalışan zavallı -vücudu neyidiği belirsiz bir hastalıktan dolay yaralarla kaplı- sokak şarapçıları gibiydim ...
((.Kimsesiz değildim oysa.Düşlerim vardı benimle bana o çok sevdiğim gökyüzünü anlatan ( yıldızlardan bahsetmekten yorulmuş)..Yo, kimsesiz değilim!Düşlerim var benim, gece yarılarına kadar uyumamı bekleyip - karanlıkta uyuyamazdım korkardım yokluğunda, korunmasız hissederdim kendimi- altıncı rüyamda ışığımı kapatıp giderlerdi..Gecenin bir yarısı karabasanlardan korkup çağırırdım yanıma seni-sadece sana sarılıp yatmayı istediğim zamanlardı onlar-..Sen gelmezdin ki..Onlar vardı hep yanımda..Sıcak yataklarından kalkıp girerlerdi koynuma.Rahat ederdik yinede tek kişilik divanda..Duvar kenarına ilişirdim hep rahat etsinler diye..Sesini çıkarmazdı hiçbiri))
......Diğer insanlardan kaçmaya çalışıyordum sana aşıkken, güneşten kaçar gibi..İnsanların kötülüklerin kaçmaya çalışmak, oysa sana aşıkken bana en büyük kötülüğü yapmıştın..Beni sensiz bırakmıştın hemde hiç birşey söylemeden..Hem de bir tek kelimeye ihtiyaç duymadan. Her zamanki gibi yalnızca bir avuç dolusu bozuk para bırakmıştın-dışarı çıkamadığım zamanlarda bakkal çırağını tüm paralarla uğraştırmamak için-, bir bir sokağa fırlattım onları ardından, nolur yanlış anlama seni incitmek değil amacım, sana atmadım onları, gittiğin o adama olan sevgine, bana acıyıp sevmeyen beni terkeden yanına, benden bıkana attım onları..Yine de o ince narin kollarına geldiyse özür dilerim....Ama sen yanımda değilken kendimi kaybediyorum yine...Kendimi kaybettiğim anlardan biriydi o işte...Pencereyi bulurbulmaz- ki artık yerini ezberlemiştim senin yolunu dinlerken - gitmeden hemen önce avcuma bıraktığın paraları aşşağı doğru fırlattım..Çocuklarının haykırışlarını duydum sonra..Zehra'nın çığlığını da ilk o zaman duymuştum...Bozuk paralardan birinin kafasına geldiği sanmıştım yanılmışım..."ağabey"leri elindekileri zorla almaya çalışıyordu her zamanki gibi..annesini çağırıyordu haykırarak
..İçimden birşeyler kopmuştu onun bu çığlığını duyunca..sanki o kız çocuğu sendin, sendin de bana ağlıyordun..Bak, diyordun, bak yüzüme nasıl da yaraladı beni elinden kayıp gidenler, yitirdikleri-miz-n...Sanki ben kaybettim gözlerini..Yine böyle kızdıığın zamanlardan birinde fırlatmıştın oysa onları yüzüme..Al demiştin..Ne seni görmek istiyorum artık ne de gülen gözlerini..Acı veriyor bana anlamıyor musun..Acı veriyor işte..Nasılsa çeliyor aklımı bir zaman, aynı hızla baştan çıkarıyor beni..Aç gözlü aksi bir ihtiyarmışım gibi bakıyordun bana..Bak diyordun, aç gözlülüğünün kurbanı oldu-k-n..hemen yanı başına oturuyordum o zaman, canım diyordum..canım..oysa sana istediklerini veremiyorum sanmıştım..Al bunları demiştim o zaman, al bu gözleri..Daha iyi görürsün diye yalan aşkları, belki de kendilerinkini bile,..Yanına gitiğinin kinini gör diye..Artık bana acıma diye..Acınacak bir tarafımın olmadığını gör diye..Yozlaşan ilişkilere inat, bizim aramızdakinin, bir ilişkiden bile daha öteydi bu, onlarınkinden farklı olduğunu gör diye...Sırf senin için yapmıştım herşeyimi oysa..-Sus diyordun o zaman.Sus artık..Yüzüm yanıyor işte..Yaramı saramıyacak kadar acizsin oysa!!Kendi açtığın yarayı saramıyacak kadar aciz..Yüreğim yanıyordu işte o zaman..Hıçkırıklarına dayanamıyordum.Hele bunları söylemen büsbütün mahvediyordu beni..Yine içinde aynı kinle gidiyordun ağlayarak. bu sefer biraz daha kendinden emin..Dönmeyeceğini göstermek istiyordun sanki bana, ayaklarını hızlıca yere vurarak..Çıkardığın ses sana daha büyük bir zevk veriyordu, kendini güçlü hissediyordun ya işte..Büyüktün sen şimdi..Tüm kumsallar senindi artık, tüm denizler sana ağlamalıydı..
Küçük kızın annesi geldi..Kızın haykırışlarından hırpaladığı belliydi.Sonra neden sesleri kesildi...Sonra akşam oldu..Sonra en sevdiğim düşlerim geldi yanına..Hırpalamışlardı seni biraz..Onlar da ikna oldular gözlerine dalınca...Onlar da gitti işte..Başkaları geldi şimdi yerlerine..Hiçbiri seninkilerin yerine tutmuyor oysa..Birgün biraz sitem etmiştim onlara diğerlerin yerine geçemedikleri için..Kaçıp gittiler..Tek bir söz söylemeden..Bak düşlerim tükendi..
En son geldiğin gün aklıma geldi birden.Düşlerimi özlemişim oysa..Çırak gelse şimdi -bakkal öleli yıllar olmuştu, çırak artık her işe koşamaz olduğundan evlere servisi kesmişlerdi..-Biraz düş istesem ondan..Senin verdiğin bozuk paralar yok artık şimdi ama bendeki tümleri versem biraz uğraştırırdı bozması ama olsun işe yararlardı.Ellerimle yoklasaydım koltuğu..Bulup ellerine sıkıştırsaydım paraları.Al deseydim Bunlar senin..Nolursun artık desem..Düşlerimi getir bana..Yok abi dese paraya gerek yok..Şurda oynayan küçük çocuklardan sana biraz getiririm dese..Ne kadar iyi niyetli olsa da kendi düşlerinden asla vermezdi..Evlenmeyi düşlüyordu son zamanlarda, mahalleden iki hafta önce taşınmış o sevimsiz kızla..Kız sevimsizdi ama gönlü öyle zenginmiş ki bir yüreği olsa hepimizi çok severmiş öle derdi çrak..Küçük bir kız çocuğunun düşleri yetmezdiki oysa seni düşlemeye..Senin düşlerini istedim hemen..İyi niyetliydi..Hemen senin yanına gelmek için yol-un-a koyuldu, kapını çaldı..Yokum demedin.Çabucak kapıyı açtın..Birkaç düşünü verdi emanet ama..İşim bitince geri vermek şartıyla-her şeyin şartlıydı zaten..Beni seversen demiştin, ben de seni severim..Eğer bırakıp gidersem eşyalarımı geri almak şartıyla evine yerleşiyorum demiştin..Oysa bak kırmızı fuların hala koynumda..-Sonra gitme, dedi çırağa..Kal yanımda..Bak herkes burada..Baktı içeriye..Düşlerinin bir kısmı gerçekten buradaydı.İkna oldu gözlerine bir kez daha bakınca.Kaldı yanında..

ALINTIDIR

düş sokağı bakkalı
1 sayfadaki 1 sayfası