Bir Sevda Masali
Would you like to react to this message? Create an account in a few clicks or log in to continue.

Bir Sevda Masali

HOŞGELDİNİZ

Portalli*AnasayfaAramaLatest imagesKayıt OlGiriş yap

♥️♥️14 02 2007♥️♥️♥️14022024♥️♥️♥️ Masal Gibi 17 Yil♥️♥️Yil dönümümüz kutlu olsun..♥♥️♥️♥️♥️♥️♥️♥️♥️ ♥️♥️♥️♥♥♥️♥️♥♥♥️♥️♥️♥️♥️♥️Sizinde BiR MaSaLiniZ Olsun Istemezmisiniz?♥️♥️♥️♥️♥️♥️♥""

♥️♥️♥️♥️YONETICI KADROMUZ♥️♥️Admin M@S@L♥️DJ~VOLKAN* DJ*♥️♥️♥️♥️♥DJ:BELALI♥️..

Masal Gibi Bir Asktan Geriye Kalanlar:

YazarMesaj
M@S@L
Admin
Admin
M@S@L

Masal Gibi Bir Asktan Geriye Kalanlar: Empty
MesajKonu: Masal Gibi Bir Asktan Geriye Kalanlar:   Masal Gibi Bir Asktan Geriye Kalanlar: I_icon_minitimePerş. Ara. 02, 2010 3:32 pm

[Resimleri görebilmek için üye olun veya giriş yapın.]

Yuregimin mavisine yesiline suskunluklar coreklenmis
Hangi mevsimde hangi cicek acarmis unutmusum ve hangi suskunluklarin eziyetiydi bu deli dusler ..Yuregime hukmedemenin verdi yanlizliklar ...
Tapinak diye taptigim ask aslinda hic yasanmamis
Buruk bir acinin izlerini tasiyan yuregime kirginim ...
umitleri tukenmis yuregimin zindan gecelerinin sabahi bu yakarislar.. tutuklu kalmis bir askin mahkumiyeti ...
firtinalar sonrasi sesizlige gomulmus yan gelip yatan gemilerin maviye sevdasi bu hasret , alisamadigi zindanlardan gun yuzunu hasret igdamligin ozgurluk sarkilari haykirisi bu sevda ..
sali verdim yanlizliklarimi ucutmalarin en derinlerine yagmura yakalanmis tepe takla yere cakililan ucurtmanin parcalanisinin acisini hiseder olmustum yuregimde .... Acilar denizinde maviye tutsak bir ben yasiyordu... Unutum masallarin sevdayi anlatisini .. Elimdeki kalemin cizdigi binlerce resimde hayale sevdalanmis masalimsi asklarin huzun dolu resimleri durmadan cogaliyordu ..
parmak uclarimda kosusturdugum gunler geliyordu aklima ... Anisina binlerce sozcukler olusturdugum siirlerime misafir ettim seni... sen hic bilmedin ..
Ne mavin rengini degistirdim nede cizebildim beyazi gokyuzune .. birtek yesile anlata bildim ciledolu ask yolunu ..
""Sadece zindanlara layik gordum benligimi, ruhumu ..
Oysa kanatlarimin kirilmayacaginina ne cok emindim ..
yesilin beyaza hasreti gibi hasrettim yokluguna , corak topraklarin birdamla suya sevdasi gibi sevdalanmisti bu yurek ....
SIK bogaz gecelerimde yarim kalmis sevdalarin karanlik zindanlara hapsiydi ulasilmazligin ..
asaletine siginindigim tek yanlizligimdi ..
Duygularim yok olmus kirilmis zincirlerin esiri sesizligimdi ..
isyanimdi sesiz suskunluklarim ...
uzun suskunluklarimda bogmaya calistigim hep yuregimdi... Milyonlarca suskunluguma kilitler takiyordum bir ,bir ...
Oysa simdi nehirler durgun dalgali denizler dinmis kumsala ulasamayan hircin dalganin sesleri yankilaniyor her bir yanimida ...
bosalmis gozumdeki derya damlarlar , kurak coler sarmis bedenimin her bir yanini ..kuslar gibi kanat cirpdigim yesilin yosun tutmus sevdasi rengine.. bu kaybolmuslik bu yitiklik nedendir bu kahrolusluk .. anilar sakli kalmis sadece benligimde ...
Daldigim hayalere kabus demisim uykuylarsa haram ..
gecelerin nazli hilaliylen susledigim mektuplar coktan saramis ..
kutup yildizimsa terk etmis beni....
Masalimsi sevdanin avuclarimin arasindan gidisini seyretmisim ...
Oysa kac mevsime gebe kalmisti bu ask kac kisi bahar etmisti kac yurege mululuk vermisti ..
unutma akla bile gelmemisti
yazmadi bizim kitabimizda
sadece seven ozgurce severdi
karsiliksiz beklentisiz acisiylan tatlisiylan gozyasiylan suslenen bir aski dolu dizgin yasamakti amac ...

Hic dusunmezdim ellerimin arasindan usulca kaybolacagini
pismanliklar fayda vermeyecekti ..
Belkide kacislar ...
Ve kackere sen diye sarilmistim soguk yorganim sesiz sesiz aglamistim kim bilir...
Adini koyamadigim bu
masalimsi sevdanin imrenirtisi olmustum ceresiz yurek ...
Kac yurek kan damlayan damarlarina siringa misali sikabilir Atesin sicakligini ..
Ne delice sevdaydi bu .... Adi yoktu basi yoktu sonu bilinmezler yazacakti ..
habersizce sesizce cali varmisti yureklerimizi ..

Umutler hayeler hep yarim kalmisti yarinlarimda...

unutmak cumlesi yoktu benligimin derinlerinde icimi saran sisacik atesin kozlerine su yerine gozyasi serpiyordum ..
Oya simdi ardima baktigimda gecmiste adina sevda bile diyemedim masalimsi bir sevdanin yuregimde yatatigi harebeler sonrasi sesisligindeyim ..
icinde bir sevdanin doyumsuz can cekisi sanki
sevmek sevilmek.. sozscuklerde takili kalmis anlamsiz bir cumle sanki ..

yuregimde tasidigim agirligin gun gectikce artmasi ve sancilariydi askin adi ...
bazen hasta olup ateslendigimizde atesimiz dusurmek icin butun soguk sulari iceriz ya iste oyle birsey askin atesi yaktikca yuregimizi kurumus colde serap misali avuclarimiza doldurdugumuz

su diye iceriz bilmeden ... bir yudum suya hasret gibi haster kaliriz yarin bir bakisina

kizginliklar suskunluklar kavgalar atesi alevlendiren komur misali bir cif gozun yurege aziyetidie bu yangin ....

Dudaklara cumle siirlere ses sarkilarima nota asiklara sevda olup donerdi bize ...

zaman zaman yanar yurek ,bazende susar ...sustugumuz anlarda yuregimideki ask olumsuzlesirdi sanki ..
kim yada ne oldugunun anlami yoktur sadece yureginde yanan atesin suyu diye dusunirum..
onsuz yasamanin anlami yoktur o anlarda ...
yemek yemenin tadi hatta nefes almanin bile anlamsiz oldugunu dusundugumuz anlarda bir okadarda aci cekmenin zefkini yasariz...
sadece yalin bir dusunceylen severiz doyumuna aski.. Yasamanin anlamsiz olgudunu dusundugumuz anlarda bile bir anlam kazandiririz bu sevdaya vazgecmek duygusuna asla kapilmayiz ...
sedece severiz olumune severiz ..
adina ask dedigimiz masalimsi bir sevdaya yaratir yuregimiz bize
bir gun herseyin bitecegini dusunmeden... Devrilmeyecek daglarin bir anda ovalara donusecegini hayal bile etmeyiz ... hic unmadigimiz bir anda yanan o kor atesin kullerinde bogulacagimizi aklimaza bile gelmez ...
Iste o anlarda zaten masal bitmistir ..
butun hayeler tersine doner lal olur dil cumleler susar ask sanki hic yasanmamis buruk bir aciya birakir kendini ..

hatta gecen yillarin anlamsiz oldugunu coktan dusunmeye baslamis oluruz ..
dusuncelerde keskeler baslar keskelerlan gecen yillarin ardinda tutuklu mahkumun ozgurce serbes kalisini seyrederiz..
basladigimiz noktaya geri donmususdur coktan.... bugun ardima baktigimda geride biraktigim mevsimler gibi buruk bir ani sararmis bir resim aynalardan silinmeye yuztutmus cehre olarak hatirlariz sevgiliyi...
sararmis sayfalarin ardina sakladigimiz adinada masalimsi bir sevdaydi bizim kisi dedigimiz ,askin oykusuydu bu silinen duygular ..
sanki sen hic var olmamisdin bense hic tanimamisim seni ..
bir annenin bebegine okudugu masalin son sayfasina gelmis gibi ..
masal bitmis bebek uyumus...
tatli uykusunda annesinin okudugu masalin mutlu sonla biten , gulumseyisi sarar o masum yuzune tebesum misali

bir buyuk ask daha yasli dunyanin icinde sir olup gidisini seyredesiz
Geriye kalan masdaldaki gibi
gokten uctane elma dusmus biri bebege biri masalin prensine biride masali okuya anneye
onlar ermis muradina biz cikalim kerevetine diye biten masalimsi sevdaninin adi kalir geriye
01-12-2010
LaLe

Belki bir AŞK'a dört nala at sürmedim ama b'AŞK'a bir AŞK'a hep yalın ayak sürgün yedi yüreğim..

!!""Okudugum her Masalda  hep bir kahraman oldum Ama en cok kedi MaSaLiM,da yoruldum..

Hayatimda Oyle Bir Cumlesin,ki  Sana Nokta koyamiyorim

Tanridan kacarken tutuklu kaldim sana MEBEDIMSIN..

[Resimleri görebilmek için üye olun veya giriş yapın.]
https://birsevdamasali.yetkin-forum.com

1 sayfadaki 1 sayfası
 Similar topics
-
» MASAL GIBI
» Çünkü Ben Senin Gibi Vefasızların İnadına Adam Gibi Seviyoru
» Bir Masal Biter, Bir Masal Başlar!
» bir adin kalmali geriye
» KURTULAMIYACAKSIN ASKTAN