Bir Sevda Masali
Would you like to react to this message? Create an account in a few clicks or log in to continue.

Bir Sevda Masali

HOŞGELDİNİZ

Portalli*AnasayfaAramaLatest imagesKayıt OlGiriş yap

♥️♥️14 02 2007♥️♥️♥️14022024♥️♥️♥️ Masal Gibi 17 Yil♥️♥️Yil dönümümüz kutlu olsun..♥♥️♥️♥️♥️♥️♥️♥️♥️ ♥️♥️♥️♥♥♥️♥️♥♥♥️♥️♥️♥️♥️♥️Sizinde BiR MaSaLiniZ Olsun Istemezmisiniz?♥️♥️♥️♥️♥️♥️♥""

♥️♥️♥️♥️YONETICI KADROMUZ♥️♥️Admin M@S@L♥️DJ~VOLKAN* DJ*♥️♥️♥️♥️♥DJ:BELALI♥️..

AŞK ve SEVDA KALPTE Mİ CİĞERDE Mİ ?

2 posters
YazarMesaj
bugozlersenigozler
MasaLci
MasaLci
bugozlersenigozler

AŞK ve SEVDA KALPTE Mİ CİĞERDE Mİ ? Empty
MesajKonu: AŞK ve SEVDA KALPTE Mİ CİĞERDE Mİ ?   AŞK ve SEVDA KALPTE Mİ CİĞERDE Mİ ? I_icon_minitimeÇarş. Haz. 24, 2009 3:18 pm

Ah canım,karaciğerim

Neden 'kara' sözcüğüyle tanımlanır? İki yüzyıl kadar önce 'kızıl ciğer' deniyordu.Karaciğer'in karalığı aslında "kara sevda"nın karalığıyla benzeşiyor.

Ne ilginç bir rastlantı, 'sevda' kelimesi Arapça olup 'kara' demektir.Kara sevda aşkın kapkaralığını anlatır.Başka bir deyişle bütün bir tıp ve psikoloji tarihini... pıhtılaşmış kanın yanmışlığını,kararmışlığını...

"Kara sevda" melankolik karaktere özgü bir aşırılıktır.Hüzün gibi.Hüzünden fazlası.Fazla,yani anormal.Normalin dışına çıkış.

"Bağrım yanıyor" diyen adamın başı karaciğeriyle dertte demektir.Tıpkı "ciğerim yanıyor" diyen adam gibi.

Ciğerimiz yanar,kebap olur...

Yanmakla 'ciğer' ve 'bağır' kelimeleri arasındaki bağ,bağlantı boşuna değildir.Anlamı vardır yani anlamsız değildir.

Korkaklar,ciğersizdir âdeta.Ciğerleri beş para etmez böylelerinin.

Korkaklar,aynı zamanda yüreksizdir de.

Niçin?

Öfke gücünün kaynağını merak ettik mi? Tıpkı şehvetin kaynağı gibi.

Delilik dediğimiz cinnete giden yol,ciğer ve bağırdan geçer;kanı deli deli akanların, 'deli'kanlıların ciğer ve bağrından...

Delikanlıların bağrı yanar.Ciğerlerinden vurulanlar hep delikanlılar olur.

Karasevdanın vurduğu ciğerlerin sahipleri,normalden uzakta olanlar.Uçlarda.En uçlarda. Tehlikede.

Aşk bir hastalıktır.Aşırılıktır çünkü.

Tehlikede.Tehlikelidir de.

Aşk,olgunlaştırır.Her aşırılık gibi.Her tehlike gibi.

Anormaldir.Sıra dışıdır.Yakışıksızdır.

Hiçbir zaman aranıp bulunamaz;(ancak o seni bulur )baygın gözlerin,büzülmüş dudakların,tombul ve boğumsuz parmakların sahiplerince.

Namus ister.Onur ister.Kara sevdaların peşinde bağrı yanmış adam ister.

Unutmamak lazım ki,aşk,her şeyden önce,Leyla'ya 'evet' değil, 'hayır' demiş olmayı ister.

Bu aşk ve maşuk konusuna ileride bir kaç kelime daha eklemeyi isterim.
M@S@L
Admin
Admin
M@S@L

AŞK ve SEVDA KALPTE Mİ CİĞERDE Mİ ? Empty
MesajKonu: Geri: AŞK ve SEVDA KALPTE Mİ CİĞERDE Mİ ?   AŞK ve SEVDA KALPTE Mİ CİĞERDE Mİ ? I_icon_minitimeÇarş. Haz. 24, 2009 5:57 pm

superrr bir yazi tskler emegi yuregine saglik diye biliyorum...tek kelimeyle harika efendim paylastiginiz icin tskler ...

Belki bir AŞK'a dört nala at sürmedim ama b'AŞK'a bir AŞK'a hep yalın ayak sürgün yedi yüreğim..

!!""Okudugum her Masalda  hep bir kahraman oldum Ama en cok kedi MaSaLiM,da yoruldum..

Hayatimda Oyle Bir Cumlesin,ki  Sana Nokta koyamiyorim

Tanridan kacarken tutuklu kaldim sana MEBEDIMSIN..

[Resimleri görebilmek için üye olun veya giriş yapın.]
https://birsevdamasali.yetkin-forum.com

AŞK ve SEVDA KALPTE Mİ CİĞERDE Mİ ?
1 sayfadaki 1 sayfası
 Similar topics
-
» AŞK VE SEVDA KALPTE Mİ CİĞERDE Mİ -2
» Bir Sevda Masalı
» Bir Sevda Masali
» Bir Sevda Masalı
» Sevda melegim